Bursa Atık Su Tesisatı

Atık Su Tesisatı Nedir?

Bursa Atık Su Tesisatı, Binalarda kullanılmış suyu şehir kanalizasyonuna ileten borulara atık su tesisatı adı verilmektedir. Her binada bulunur ve sürekli olarak kullanım halindedir. Tesisatta oluşabilecek sorunların kısa zamanda ortadan kaldırılması bölge sakinlerinin işine yarar. Aksi takdirde su kullanımı gerçekleşmesi söz konusu olmaz. bursa atık su tesisatıfirmamızdan destek alarak ortaya gelen sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Kaliteli Atık Su Tesisatı Nitelikleri

  • Tüm atık sular binada yaşayan kişileri rahatsız etmeden ve hızlı bir şekilde bina dışına taşınmak zorundadır.
  • İnsan sağlığını tehdit eden çeşitli olumsuzluklar meydana gelmemelidir.
  • Boruların hava, gaz ya da su sızdırmaması önemli hususlar arasında yerini alır.
  • Boruların sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Bu şekilde uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilmesi mümkün olur.

bursa atık su tesisatı firmasından yardım alarak siz de bu avantajları elde edebilir ve uzun süre boyunca tesisatta değişim yapmak zorunda kalmazsınız. Böylece fazladan masraflar da karşınıza çıkmamış olur. Firmamız her türlü bakım ve onarım çalışmasını yapar, tesisatın yeniden döşenmesi konusunda müşterilerine destek verir.

Atık Su Tesisatı Bölümleri

Atık su tesisatı toplamda 3 ana bölümden meydana gelir. Bunlar bina dışı atık su tesisatı, bina içi atık su tesisatı ve yağmur suyu tesisatıdır. bursa atık su tesisatı bunların hepsi için müşterilerine hizmet sunar. Kullanılan cihaz ve ekipmanlar sayesinde yapılması gereken işlemler kısa sürede tamamlanır. Ayrıca personelin tecrübesi, hizmet sırasında herhangi bir aksaklık çıkmamasına katkı sağlamış olur.

Bina dışı atık su tesisatı: Bu tesisat binanın yaklaşık olarak 1 – 1,5 metre dışından başlar ve şehir kanalizasyona kadar ulaşır. Tesisatta PVC boru, düz veya dökme demir ya da asbestli boru kullanılır.
Bina içi atık su tesisatı: Su akıtma yerlerinden gelen bütün atık suları binanın 1 – 1,5 metre dışına taşıyan bölümdür. 
Yağmur Suyu Tesisatı: Bina çatısına düşen yağmur sularının çatı olukları aracılığıyla zemin altı tesisata bağlandığı kısım olarak bilinir.

Bu tesisatlarının herhangi birinde sorun yaşamanız durumunda bursa atık su tesisatı adresinden en profesyonel desteği alabilir ve her açıdan karlı çıkarsınız.