Bursa Su Kaçak Tespiti

Su Kaçakları Neden Oluşur?

Özellikle eski binalarda meydana gelen su kaçakları, gider borularının yıpranması nedeniyle ortaya çıkarlar. Kısa süre içerisinde müdahale gerçekleştirilmezse sorun daha da büyük bir hale gelecektir. Çünkü borulardan akan su tavan ve duvarlara zarar verir. Üstelik yayılmaya hızlı bir biçimde devam eder. Bu nedenle profesyonel adreslerden destek almak önemli bir seçenek olur. bursa su kaçak tespiti firmamızla iletişime geçerek bu sorundan kısa zamanda kurtulabilir ve uzman kişilerden hizmet alabilirsiniz.

Su kaçağı oluşmasındaki tek neden borulardaki eskime değildir. Bazı kişiler gider tıkanıklığı için kimyasal açıcılar kullanmayı tercih ederler. Uzun süre boyunca bu ürünlerin kullanılması borular üzerinde yıpranmaya ve zamanla delinmeye yol açacaktır. Bu nedenle kimyasal ürünlerin kullanımı önerilmez. Ayrıca sağlamış oldukları çözümler de geçicidir ve sizi fazla masrafa sokmuş olurlar.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber tesisat sektöründe farklı cihazlar yerini almaya başlamış ve her arıza için farklı ürünler kullanıma girmiştir. bursa su kaçak tespiti firmamız da kendisini sürekli olarak yenileyen bir adres olduğu için farklı ekipmanlardan yararlanmayı tercih eder. Böylece oluşan sorunların ortadan kaldırılması konusunda herhangi bir aksaklık yaşanmaz. Su kaçakları için tespit çalışması yapılacak olduğu zaman kullanılan cihazlar, akustik dinleme fonksiyonuna sahiplerdir. Bu sayede fayanslar üzerinde gezdirilir ve bir yandan da personel kulaklık yardımıyla dinler. Kaçağın oluştuğu yer ufak bir delikten ibaret olsa da, cihaz buradan gelen sesi kulaklığa verecektir. bursa su kaçak tespiti firması hizmetlerine bu şekilde devam etmektedir. Cihaz kullanımı sayesinde fayansların kırılmasına gerek kalmaz ve müşteriler fazla masraflardan kaçınmış olur. Üstelik yapılacak çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması da mümkündür.

Yalnızca kaçağın olduğu yer açılarak gider borusu değişikliği yapılır. Yeni boruların takılması sayesinde yıllar boyunca aynı sorunla tekrar karşılaşmaktan da kurtulmuş olursunuz. Daha sonra fayanslar tekrar kapatılır ve giderlerinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım gerçekleştirmek için belli bir zaman boyunca beklemenize gerek yoktur.

Siz de bursa su kaçak tespiti firması ile tanışarak her açıdan avantajlı çıkabilirsiniz.