Bursa Petek Temizleme

Kapalı devre petek sistemlerinde kullanılan suyun sıcaklığına, oksijen durumuna ve suyun kireç oranına bağlı olarak peteklerde zamanla çamurlanma, kireçlenme, balçık gibi tıkanmalar olabilmektedir. Bu maddeler ısıtma sisteminin düzgün ve verimli çalışmasını engellediği için ısı enerjisinin çoğunu daha peteklere gelmeden kaybedeceksiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bursa petek temizleme olarak tesisatınıza zarar vermeden profesyonel çalışanlarımız ve teknolojik ekipmanlarımız ile size hizmet sunuyoruz.

Isınmama sorunları genelde peteklerden meydana gelen tıkanmalardan meydana gelse de çoğu zaman farklı nedenlerde peteklerinizin yeteri kadar ısınmasına engel olacaktır. Bu nedenle bursa petek temizleme bünyesinde bulunan deneyimli ve profesyonel personellerimiz ısınmama sorunlarının ana nedenlerini araştırarak size detaylı bilgi vermektedir. Bu sorunlar ise genelde kombi gücünün yetersiz kalması, boruların yanlış bağlanması, yanlış boru kullanımı, tesisat içinde meydana gelen tıkanmalar olabilmektedir.

Petek Temizleme İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

  • Peteklerinizin altı ya da üstü ısınmıyorsa
  • Kombinizin ayarını artırdığınız halde petekleriniz ısınmıyorsa
  • Kombinizin filtresi sık sık tıkanıyorsa
  • Petek ve kombi bakımı en az 3 yıldır yapılmamışsa
  • Normalin üstünde doğalgaz faturası geliyorsa
  • Kombiniz sık sık arızalanıyorsa
  • Kombinizin suyu sürekli kirleniyor ya da koyu bir kıvamda ise peteklerinizin temizlenme vakti gelmiş demektir.

Tüm bu sorunlarda hızlı bir çözüm arıyorsanız bursa petek temizleme olarak bizi tercih etmelisiniz.

Doğru Petek Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Petek temizleme işlemi için öncelikle bir tane petek belirlenir. Genelde banyodaki petek bunun için en doğru olanıdır. Daha sonra özel cihazlar petek sistemine bağlanılır. Kombi kapatıldıktan sonra temizleme makinesinin içerisine sadece su eklenir ve tüm petekler açık halde sistem 5 dakika çalıştırılır. İkinci aşamada ise cihazların içerisine petekleri temizlemek için özel kimyasallar eklenir ve sistem tekrar çalıştırılır. Ancak ilaçlama işlemi yapılırken sadece tek bir peteğin vanası açık bırakılır ve diğer peteklerin vanaları kapatılır. Bu şekilde tüm petekler teker teker temizlendikten sonra peteklerin vanaları açılır ve kirli su tahliye edilir. Son olarak da petekler eski haline getirilir ve kombinin temizliği yapılarak sistem açılır.

Tüm bu işlemlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için profesyonel ekipler ile çalışmaya özen göstermelisiniz. bursa petek temizleme olarak sizde profesyonel ekiplerimizden petek temizliği konusunda yardım alabilirsiniz.