Bursa Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Bursa Su Kaçağı Bulma

Bursa su kaçağı bulma , Yeni bir eve taşındığınızda ya da mevcut evinizde otururken karşılaşılan ve onarılması en zor sıkıntılardan bir tanesi su kaçaklarıdır. Eskiden su kaçaklarını tespit etmek ve onarmak için mermer, fayans ya da duvar ne ile kaplı ise suyun sızdığı nokta bulunan kadar duvar kırılır ve arızalı olan kısımlar onarılırdı. Su kaçağı sorunu her ne kadar çözülmüş olsa da geriye kalan görüntü ve ortaya çıkan maliyet eskisinden daha da kötü olabiliyordu. Ancak yeni yöntemler ile artık bu tarz sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Firmamız tarafından sunulan bursa su kaçağı bulmahizmetinde de yeni yöntemler tercih edilmekte ve bu gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Su Kaçaklarını Nasıl Tespit Ediyoruz?

bursa su kaçağı bulma olarak sunduğumuz hizmetlerin tamamında teknolojik aletler kullanıyoruz. Su kaçaklarını tespit etmek için firma personellerimiz iki farklı cihaz kullanmaktadır. Bunlardan birisi ses duyarlı diğeri ise kamera ile duvar arkasını görüntüleyebilen kameralardır. Ayrıca bu cihazlar gerekli eğitimleri almış olan eğitimli personeller tarafından kullanılmaktadır. Cihazlar kullanılarak suyun kaçak yaptığı noktalar tespit edilir. Kaçağın olduğu nokta tespit edildikten sonra mermer, fayans gibi malzemeler kırılmadan tek parça haline çıkartılır. Daha sonrasında suyun sızdığı noktadan bir delik açılarak sorunlu olan boru ya da tesisat ekipmanı onarılır ve tekrar çıkarılan malzemeler yerine takılarak su kaçak sorunu tamamen ortadan kaldırılır. bursa su kaçağı bulma tüm bu işlemler sırasında oldukça hızlı davranmakta ve çevreye rahatsızlık vermemektedir.

Su Kaçaklarının Zararları

Yapılarda meydana gelen su kaçakları genelde anında kendini belli etmez. Su kaçakları anlaşıldığında ise duvar tamamen ıslanmış ve donatı çürümeye başlamış demektir. Bu nedenle su kaçağının hemen tespit edilmesi ve duvarın kurutulması gerekir. Eğer profesyonel ekipler ile iletişime geçmede gecikirseniz o zaman duvar içerisinde yer alan çelik donatılar paslanacak ve yapının sağlığı tehlikeye girecektir. Bu durumun daha da uzaması yapının ya da duvarın çökmesine neden olabilmektedir.

Sizde bu tarz sorunlar ile karşılaşmak istemiyor ve yaşadığınız sorunlara hızlı ve kesin çözümler arıyorsanız bursa su kaçağı bulma olarak bizimle iletişime geçmelisiniz.