Bursa Kombi Bakımı

Kombi Bakım Hizmetleri

Konutların ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan kombiler, özellikle yeni yapılan binalarda kullanılmaktadır. Duvara asılan hafif bir cihazdır ve elektronik bir aksama sahiptir. Kullanıcıların ısınma sırasında bağımsız olmalarına olanak tanır. Farklı markalar bu cihazların üretimlerini gerçekleştirirler. Genel olarak bütün modelleri aynı şekilde çalışır. Ancak çeşitli zamanlarda bakım yaptırmak kullanıcılar açısından fayda sağlayacaktır. Eğer bu konuda uzman kişilerden destek almak istiyorsanız bursa kombi bakımı firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bakım çalışmalarını hassas şekilde ve bütün aşamalarını eksiksiz olarak tamamlar.

Kombi Bakımı Neden Yapılır?

Kombi elektronik donanımdan ötürü periyodik olarak bakıma ihtiyaç duyar. Hem sıcak su hem de ısı konusunda işe yarayan bir cihaz olduğu için sürekli olarak kullanılır. Özellikle kış aylarında daha çok ihtiyaç olan bir üründür. İçerisinde biriken kirler zamanla verimli çalışmasını engeller ve ilerleyen zamanlarda kullanım gerçekleştirilememesine neden olur. Bu nedenle bakım çalışmalarının yılda en az 1 kere yaptırılması gerekir. bursa kombi bakımı hizmetlerimiz bu tip sorunlarla karşılaşmamanız konusunda size gerekli desteği sunar. Firmamızdan dilediğiniz zaman destek alabilir ve acil durumlar için de bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım çalışması çeşitli aşamalardan oluşur ve bursa kombi bakımı firmamız bunların hepsini sırasıyla uygular. İlk olarak cihazın sıcak su ve yanma durumları kontrol edilmelidir. İçeride bulunan tozlar için temizleme çalışması yapılır ve brülör kontrolü gerçekleştirilir. Daha sonra su ısınma kazanı da detaylı olarak incelenecektir. Kombinin gaz valfi ayarlaması yapılır. Elektronik donanıma sahip olduğu için elektrik bağlantıları da kontrol edilir. Otomatik gaz kesme sisteminde herhangi bir arıza varsa buna da göz atılır. Son olarak da kalorifer hattı kir tutucu filtresi için temizleme işlemi uygulanır. Eğer kombi yoğuşmalıysa, su haznesi ve çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir. Bu aşamalardan sonra bakım işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Kombi Bakımının Faydaları

  • Oluşan arızalar giderilerek uzun ömürlü kullanım oluşur.
  • Enerji tasarrufu için önemlidir.
  • Maksimum verimde kullanım sağlanır.
  • Düzenli bakım sayesinde yüksek maliyetler oluşmaz.

bursa kombi bakımı hizmetlerimiz sayesinde siz de bu avantajları elde edebilirsiniz.