Bursa Termostatik Vana

Soğuk günlerde ısınmak için kombinizi açtığınızda kimi zaman ayarı fazla kaçırabilir ve çok fazla ısınabilirsiniz. Ancak farklı bir oda ise hala soğuk olabilir. Diğer odayı ısıtmak için kombinin ayarını artırdığınızda sizde bulunduğunuz odanın içerisinde sıcaktan bunalmak istemiyorsanız bursa termostatik vana tamda size göre bir ekipman olacak. Termostatik vanalar yardımı ile sizde her bir odanın sıcaklığını birbirinden farklı ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcılar her oda da bulunan bursa termostatik vana yardımı ile odanın sıcaklığını ayarlayabilmektedir. Oda sıcaklığı belirlenen sıcaklığa ulaştığı zaman termostatik vana otomatik olarak kapanacaktır. Eğer oda sıcaklığı istenilen değerin altına düşerse tormastatik vana tekrar açılacak ve sıcaklık belirlenen seviyeye tekrar gelecektir.

Termostatik Radyatör Vanaları Nasıl Kullanılır?

bursa termostatik vana üzerinde bulunan her bir değer belirli bir sıcaklığı göstermektedir. Siz vanayı bir değere getirdikten sonra termostatik vana sürekli olarak odanın sıcaklığını ölçmeye başlar. Eğer oda sıcaksa vana kapanır, oda soğuksa vana açılarak sıcaklık istenilen seviyede tutulur. Bu sayede odanın ısı seviyesinde dalgalanma olmayacaktır.

Termostatik Vana Üzerindeki Değerlerin Sıcaklık Aralıkları

* = 7 – 8 0C

= 11 – 12 0C

= 15 – 16 0C

= 19 – 20 0C

= 23 – 24 0C

= 27 – 28 0C

Örneğin, oturma odanızın termostatik vanasını 4’e getirdiyseniz o zaman oda sıcaklığı 24 0C olacaktır. Bu sıcaklığın altına ya da üstüne çıkıldığı zaman termostatik vana devreye girerek sıcaklık dengelemesini sağlayacaktırç

Termostatik Vanaların Sağladığı Avantajlar

bursa termostatik vana günlük hayatınızda size birçok açıdan kolaylık sağlayacaktır. Özellikle farklı odaların sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz için termostatik vanaları kullanabilirsiniz. Bu sayede banyo, mutfak, tuvalet, yatak odası, oturma odası gibi farklı odaları tavsiye edilen sıcaklıklara getirebilir ya da kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Termostatik vanalar ekonomik açıdan da size katkı sağlayacaktır. Termostatik vanalar sayesinde petekler ihtiyaç duyulan kadar açık kalacağı için bu da daha az suyun devir dayim yapması ve ısıtılması anlamına gelmektedir. Bu da doğalgaz kullanımını düşürmektedir.

Sizde oda sıcaklığını kendinize göre ayarlamak ve doğalgaz faturanızı düşürmek isterseniz termostatik vanaları tercih edebilirsiniz.